PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=204585}

Królowa

The Queen
7,0 58 294
oceny
7,0 10 1 58294
7,2 26
ocen krytyków
Królowa
powrót do forum filmu Królowa

Scena z jeleniem

ocenił(a) film na 9

Nie była dla mnie zbyt zrozumiała. Czy chodziło o to że królowa ma uczucia? W końcu
przejęła się tym jeleniem a śmiercią Diany nie za bardzo. Chociaż, każdy może zrozumieć
inaczej.

A wy jak interpretujecie tą scenę?

ocenił(a) film na 8
ginny352

to bardzo przejmująca scena w tym filmie myślę, że królowa nie chciała uczcić pamięć Diany ponieważ nie pozwalała jej na to jej duma obowiązująca etykieta( Diana nie była już żoną Karola)... twoja interpretacja jest właściwa tez ją(tą scenę) tak odebrałem niestety mało jest takich filmów obnażających błędy w systemie...

ocenił(a) film na 7
ginny352

wg mnie nawet nie chodziło o to żeby pokazać że Elka ma uczucia jakiekolwiek.. raczej, że miała ich [tych dobrych] tak niewiele dla Diany

ocenił(a) film na 9
ginny352

Jeleń symbolizował monarchię i tradycję, potężną i dumną Wielką Brytanię. Potem jeleń został zabity, a królowa poddała się presji ludu i zrezygnowała z pewnych tradycji na rzecz współczesności - tak upraszczając. O to chodziło :)

thesecondnetoknow

Dokładnie -)

ocenił(a) film na 7
thesecondnetoknow

Brawo. Sama bym tego lepiej nie wytłumaczyła. Scena jest ciekawa. Pokazuje że film ma głębsze przesłanie - tradycja vs nowoczesność.

ocenił(a) film na 8
thesecondnetoknow

Również się zgadzam z tą interpretacją. W ogóle świetne sceny, najpierw z tym jeleniem 'w naturze', później już zabitym...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones