PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=204585}

Królowa

The Queen
7,0 58 298
ocen
7,0 10 1 58298
7,2 27
ocen krytyków
Królowa
powrót do forum filmu Królowa

Jestem na świeżo po obejrzeniu tego gniocika.

Film jest przerażająco nudny. Nie ma żadnego elementu (oprócz bardzo groteskowej aparycji odtwórcy roli Blaira), który wciągnąłby mnie.

Niektóre rzeczy wyssane z palca (Emocjonalna i wzruszająca scena rozmowy z jeleniem; jakim cudem królowa poruszała się bez ochrony?).

Dużo zdjęć archiwalnych, wiele spraw, które pojąć mogą tylko Anglicy...

Film denny. Sugestywnie próbujący postawić w jasnym świetle oszołoma - Blaira. Ciekawe ile zapłacił?
Dostaje ode mnie słabe 3 za Hellen Mirren i za to, że musiałem męczyć się tylko 90 minut.

Pozdrawiam wszystkich fanów tego filmu, mając nadzieje, że wytłumaczą mi jego fenomen...

ocenił(a) film na 6
_Ja_

Też jestem na świeżo... Fanką filmu na pewno po obejrzeniu nie mam zamiaru zostać, ale odpowiem na pytanie. Fenomenem jest Helen Mirren i tyle ;)

Film nudny. Zrobiliby dłuższy, a usnęłabym na pewno. Niemniej jednak dość ciekawy pomysł, żeby pokazać to, co wtedy przechodziła rodzina królewska. Mnie osobiście podobała sie jeszcze postać Królowej Matki - taka żywiołowa staruszka :D

Tak czy siak - film nie zasłuzył wg mnie ani na nominację, ani na tak wysoką ocenę.

ocenił(a) film na 4
Schiza

O, moja filmwebowa kompanka znów mnie odwiedza!;-)

Ja sądzę natomiast, że film nie jest wiarygodnym odzwierciedleniem tego, co przeżywała wówczas rodzina królewska. Razi subiektywizmem, ciekawe ile Blair zapłacił, żeby pokazali to tak, jak on sobie zażyczył?

Każdy obeznany wie, że Blair to nie mniejszy oszołom niż Bush czy Kwachu. Jednakże, ten film oglądają nie tylko Ci, którzy na dany temat pojęcie mają, ale też kompletni laicy. Poprzez ten film ukształtowali sobie zdanie, jakoby królowa robiła źle, a Blair dobrze.

Rzeczywiście - królowa zrobiła źle. Przyjeżdżając na ten pogrzeb, ulegając Blairowi zrobiła źle. Nie dość, że było to moralnie nie zbyt dobre ( bo adiafora to nie była). Pokazała, że da się ją złamać, okazała się słaba, tchórzliwa i mało stanowcza. Choć, jak mniemam i tutaj film mnie okłamał, błędnie ukazując królową.

Helen Mirren bynajmniej mnie do ekranu nie przyciągała. Nie wiem dlaczego, ale żywię do niej jakąś dziwną antypatie. Nie niemniej aktorką jest bardzo dobrą.

Zgadzam się z ostatnim zdaniem.

Pozdrawiam.

_Ja_

Uwazam tak samo jak wy- film poprostu usypia i nic w nim ciekawego. Tylko Helen Mirren jest dobra.

_Ja_

Zgadza się. Film bardzo, bardzo przeciętny. Postać Blaira najlepeij odtworzona, postać królowej wcale nie tak bardzo jak trąbiono wszem i wobec. Nudny, schematyczny, bez polotu, naiwny...zresztą tak jak myślałem.

ocenił(a) film na 9
Michail

A mi się podbał!! Tak, wiem nie mam gustu...:)

ocenił(a) film na 4
Chobi_2

Zgadzam się...;-)

ocenił(a) film na 9
_Ja_

To miło:D

Chobi_2

Nie można nie mieć gustu... Ty masz gust, z tym że kiepski ;-)

ocenił(a) film na 9
wojtas016

Wiem, że nie można nie mieć gustu, a ja wdg. ciebie mam kiepski gust, a wdg. mnie-nie:) (to nie byłe miłe)

ocenił(a) film na 4
Chobi_2

Bo to, jak mniemam, bynajmniej miłe być nie miało.

ocenił(a) film na 9
_Ja_

Domyśliłam się, że ten post nie miał być pochlebny. Kiepski, to raczej nie słowo o pozytywnym znaczeniu:) To w nawiasie to taka moja natarczywa myśl, której musiałam się pozbyć. I wcale mnie nie uraził (jakby co):)

ocenił(a) film na 10
_Ja_

No trochę rzeczywiście nudny. Ale wg mnie rodzina królewska (przynjamniej taka jaką ją kreują media) jest trochę nudna, statyczna, jednostajna.
Helen Mirren za to jest świetna. Zasłużyła na nagrody. Gra Elżbietę II po swojemu, jest to jakby szkic do portretu królowej, a nie pełny jej obraz. I dobrze, bo w przeciwnym wypadku blisko do przerysowania, a kto jak kto ale Elżbieta II do karykaturowania nadaje się wyśmienicie.
Za rolę Mirren i parę scen z premierowstem ma u mnie plusa. Dużego.

Rafi

tytuł "królowa" wchodząc do kina, i siadając w fotelu byłam przekonana że szkoła przyprowadziła mnie na film o królowej Zjednoczonego Królestwa. A co dostałam ? Kolejny nieco sfabularyzowany dokument o Dianie... Rozczarowałam się. Zwłaszcza że naprawdę starałam się w nim czegoś ciekawego doszukać.
Plusy? Plenery, muzyka i aktor grający Blaira.

użytkownik usunięty
Liriel_

Do kolezanki post wyzej:
"tytuł "królowa" wchodząc do kina, i siadając w fotelu byłam przekonana że szkoła przyprowadziła mnie na film o królowej Zjednoczonego Królestwa. A co dostałam ? Kolejny nieco sfabularyzowany dokument o Dianie... "
to dziwne, że nie wiedziałas na jaki film idziesz do kina. To swiadczy tylko o Tobie i o tym, że nie zadałaś sobie nawet trudu przeczytania opisu filmu. Przecież wiadomo, ze to film opowiadajacy kilka dni z okresu śmierci Diany. Przeciez to nie był obraz ukazujacy istotę Elżbiety II.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones