PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=204585}

Królowa

The Queen
7,0 58 298
ocen
7,0 10 1 58298
7,2 27
ocen krytyków
Królowa
powrót do forum filmu Królowa

Kwestie monarchiczne w filmach przedstawiane wydają mi się być bardzo atrakcyjnymi, jednak monarchiczność tego filmu jest za mało królewska jak na mój wyrafinowany, wysublimowany i wyścielony czerwonym dywanem gust. Gdzie był tron gdy go nie było? Gdzie karoca zaprzężona w białe rumaki sunąca poprzez ukwiecone królewskie włości? Rozczarowanie rozrywa mą duszę! Wielki płomień moich oczekiwań, pośród których nadzieja umonarchicznienia duchowego najsilniejszym była, ugaszony został oceanem akrólewskości tego filmu, a zwłaszcza falą, którą była głowa "jej królewskiej mości" umieszczona w zwykłej przeszarzałej chuście wieśniaczej. Dusza moja jest teraz rozrywana wieśniaczą chustą z głowy królewskiej zdjętą. Królowa w chacie drewnianej teraz mieszka, a w pałacach złoconych chłopka z pęcherzami od koszenia zboża na dłoniach rozmieszczonych. Kontrast zaburzony, odwieczna granica dzieląca świat czerwonych dywanów od świata czerwonych z przepracowania gęb zatarciu uległa. Za każdym razem przechodząc obok pałacu czuć teraz będę zapach świeżo skoszonego żyta, zaś wkraczając do wieśniaczej obory słyszeć będę "Boże, chroń królową!".

ocenił(a) film na 9
Milko_Janovich

Sugerujesz, że królowę należało pokazać jako nadętą babę, chodzącą wiecznie w nienagannym stroju.

ocenił(a) film na 8
Milko_Janovich

Jak dla mnie, to ty tylko robisz sobie jaja. Bądź poważny.

ocenił(a) film na 7
Milko_Janovich

To chyba najlepsza recenzja jaką w życiu przeczytałem! Koorcze, ale ty jesteś kreatywny. "umonarchicznienie duchowe", "wyścielony czerwonym dywanem gust", a z resztą co będę cytować... całość jest po prostu genialna! Skomentowałeś jeszcze jakieś filmy?

filmozerca_4

Filmożerco, napisałeś to na poważnie?
Jeśli nie, to zwracam honor, jeśli tak, to...

Jedyne, co mogę napisać o stylu osoby piszącej, to- aspirujący.
Przeszedł mnie wręcz dreszcz, kiedy to czytałam- brzmiało jak tekst nastolatka, który usiłował być oryginalny.
Pretensjonalny. Mający zaciekawiać przewrotną inteligencją, a w rzeczywistości kompletnie pusty. Niby złośliwy, niby inteligentny.
...Prawie jak Szczuka. Prawie.

Przepraszam, wiem, że nie jestem tu od "komentowania cudzych komentarzy", ale kompletnie nie umiałam się powstrzymać, zwłaszcza czytając ten zachwycony (?) post. Może powinnam była zostać nauczycielką polskiego i chamskimi zdaniami komentować wypracowania. (ha-ha).

Ale cóż, ciężko mi nawet opisać, 'jakże bardzo' do mojego wyścielonego wykładziną gustu mi ta recenzja nie przypadła ;)

ocenił(a) film na 9
Vluska

Właśnie o to w tej recenzji chodzi...

Vluska

No to chyba coś jest ze mną nie tak. Nie dość, że lubię Szczukę, to jeszcze wypociny tego Selfisha. Komentarz, który napisał jest zupełnie poza schematem tradycyjnego myślenia, a to ogromny plus. Uwielbiam absurd, groteskę, zabawę słowem. Ty zapewne nie. Domyślam się, że z lektur szkolnych wolałaś "Potop" od np. Witkacego. Ale cóż... są różne rodzaje wrażliwości, tudzież jedni mają jej więcej od innych...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones