PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=204585}

Królowa

The Queen
7,0 58 302
oceny
7,0 10 1 58302
7,2 27
ocen krytyków
Królowa
powrót do forum filmu Królowa

7+/10

ocenił(a) film na 7

Na ten film już od dawna polowałem i przyznaję, że się nie zawiodłem, choć nie jestem też w pełni usatysfakcjonowany. Ale to za chwilę. "Królowa" z bardzo dobrym skutkiem pokazuje życie królewskiego dworu, świetnie portretuje obraz Elżbiety II, a także jest chyba pierwszym filmem, który obnaża intymność rodziny królewskiej. Wrażenia potęguje tak świetna aktorka, jaką z pewnością jest Helen Mirren. Nie pokazuje jakichś wielkich emocji, jej mimika i gra jest raczej stonowana, ale mimo to robi ona ogromne wrażenie. Wydaje mi się, że ta rola była cholernie trudna do zagrania i Helenka spisała się znakomicie. Oscar z pewnością zasłużony. Warto wspomnieć, że film jest bardzo stonowany, nie widać wypadku Diany, ani jej ciała. Reżyser spogląda na temat z całkowitym obiektywizmem, nie pochlebia, ani nie krytykuje, interpretację zostawia widzowi. Z jednej strony to dobrze, ponieważ widz nie może powiedzieć, że coś jest mu wciskane na siłę, natomiast mi się wydaje, że to chyba jest najpoważniejsza wada filmu. Można mieć wrażenie, że "The Queen" brakuje szczerości, tak jakby reżyser dostał robotę i po prostu ją odwalił. Tak jakby Frears miał tak naprawdę gdzieś całą Elżbietę II. I dlatego też film dostanie taką, a nie inną ocenę. Zdjęcia na poziomie, muzyki Desplata nie pamiętam (dlatego też się dziwię, że dostała nominację do Oscara). 7+/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones